Leírás és Paraméterek
A Hypericum x inodorum Magical White (Fehér bogyós orbáncfű) milliónyi sárga porzóival és csillagszerű virágaival nagyon mutatós nyári cserje. Bogyói fehér színűek. Ősszel sötét levelei felett csoportosan elhelyezkedő krémfehér bogyóival díszíti a bokrot. Rézsükre, talajtakarónak, növényágyások első szintjébe, rovarcsalogatónak, természethű kertekbe ajánlom.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | vízigényes |
| Talajigény | jó vízelvezetésű kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | szabályos kerek bokor |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal a vesszőket 1/3-ig metsszük vissza |