Leírás és Paraméterek
A Iberis sempervirens (Örökzöld tatárvirág) dúsan elágazó, elfekvő-felemelkedő szárú örökzöld félcserje. Fehér virágai áprilisban az első virágzási hullámban nyílnak. Alacsony termete miatt sziklakertbe, évelőágyi szegélynek alkalmas. Hosszú életű növény.
| Szállítási méret | 10 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | száraz vagy üde, jó vízelvezetésű, humuszban szegény |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április-május |
| Habitus | alacsony, párnát képez |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló, télen rőzsével takarjuk |
| Magasság | 20-30 cm |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | virágzás után 2/3-ra vágjuk vissza |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!