Leírás és Paraméterek
A Ilex crenata Caroline Upright (Aprólevelű magyal) örökzöld cserje, apró, fényes, bőrszerű levelei hasonlítanak a buxus levelére. Felfelé törő hajtásai jól metszhetők, ezáltal sűrű, gömbölyű formázhatunk vagy sövényt nevelhetünk belőle. Félárnyékban és rendszeres öntözés mellett fejlődik a legszebben. Ültethetjük sövénynek vagy szoliternek félárnyékos helyre.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözés |
| Talajigény | laza kerti talaj |
| Virágszín | fehér, apró |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | sűrű felálló ágú |
| Magasság | 2,5 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | június végén és augusztus végén metsszük meg |