Leírás és Paraméterek
A Ilex crenata Glorie Dwarf (Törpe sötétzöld lombú magyal) kompakt növekedésű örökzöld cserje. Nagyon apró, fényes, bőrszerű levelei hasonlítanak a buxus levelére. Felfelé törő hajtásai jól metszhetők, ezáltal sűrű, gömbölyű bokrot formázhatunk belőle. Félárnyékban és rendszeres öntözés mellett fejlődik a legszebben. Ültethetjük sövénynek vagy szoliternek félárnyékos helyre.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözés |
| Talajigény | laza kerti talaj |
| Virágszín | ritkán virágzik |
| Virágzási idő | ritkán virágzik |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | június végén és augusztus végén metsszük meg |