Leírás és Paraméterek
Az Ilex x meservae Little Pirate (Törpe magyal) törpe, kompakt formájú örökzöld cserje. Fényes sötétzöld levelei, aprók, fogas szélűek. Hímivarú fajta, illatos, porzós virágokkal rovarcsalogató, a termős példányoknak kiváló beporzója. Lassú növekedésű, kevés fenntartást igényel. Alkalmas szoliternek előkertbe vagy teraszra edénybe ültetve. Napos vagy félárnyékos helyet szeret.
| Szállítási méret | 10/20 cm, K3 literes konténerben |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | szereti a vizet |
| Talajigény | általános |
| Virágszín | illatos fehér |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kompakt bokros |
| Magasság | 0,6 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | nem szükséges metszeni |