Leírás és Paraméterek
Örökzöld, elegáns formájú bokor. Fényes sötétzöld levelei ősszel kékeslilára változnak, aprók, fogas szélűek. Hímivarú fajta, illatos, porzós virágokkal rovarcsalogató, a termős példányoknak kiváló beporzója. Lassú növekedésű, kevés fenntartást igényel. Alkalmas sövénynek, nagyméretű szoliternek előkertbe vagy nagyméretű edénybe ültetve.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék, árnyék |
| Vízigény | szereti a vizet |
| Talajigény | semleges, savanyú talaj |
| Virágszín | illatos fehér |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | kúp alakú |
| Magasság | 3 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | nem szükséges metszeni |