Leírás és Paraméterek
A Imperata cylindrica Red Baron (Vörös alangfű) rendkívül mutatós díszfű. Intenzív vörös leveleivel felhívja magára a figyelmet. Szereti az üde, kissé nyirkos, tápanyagdús talajt és a napos, félárnyékos fekvést. Terjedő tövű évelő, nagyobb felületek beültetésére alkalmas. Színes virágú évelők társaságába ültessük.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | nagy |
| Talajigény | üde, tápanyagdús |
| Virágszín | ezüstös buga |
| Virágzási idő | augusztus |
| Lombozat | télen levelei elszáradnak, de tavasszal újra kihajt föld alatti rügyeiből |
| Télállóság | kissé fagyérzékeny |
| Habitus | felálló szárú |
| Magasság | 0,6 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | késő ősszel vagy kora tavasszal metsszük le elszáradt leveleit, rendszeresen öntözzük |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!