Leírás és Paraméterek
A Calamagrostis x acutiflora Overdam (Csíkoslevelű nádtippan) díszfű levelei keskeny szálasak, fehértarka csíkosak. Korán kihajtó, hónapokon át dekoratív díszfű. Krémfehér tollszerű bugában nyílik. Sötétebb lombú örökzöldekkel (Prunus lauroceraus Sofia, Ilex x meserveae Heckenblau, Euonymus microphyllus), törpe fenyők (Pinus mugo var. Pumilio, Picea glauca Conica), virágzó évelőkkel (Alchemilla mollis, Sedum Matrona) társítva ültessük.
| Szállítási méret | 80/100 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | mérsékelten száraz vagy nedves |
| Talajigény | minden kerti talaj megfelelő |
| Virágszín | krémfehér buga |
| Virágzási idő | június-július |
| Magasság | 40-150 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal vágjuk vissza elszáradt leveleit |
| Darabszám/m2 | 2db |
| Jól illik hozzá | Alchemilla mollis, Sedum Matrona, Heuchera Palace Purple, Verbena bonariensis, Picea glauca Conica, Pinus mugo Pumilio |