Leírás és Paraméterek
A Kalimeris incisa Nana Blue (Kalimerisz) egy alacsony termetű, kompakt növekedésű évelő dísznövény, amely értékét gazdag és hosszan tartó virágzásának köszönheti. Virágai aprók, ibolya-kék szirmúak, sárga középpel, pillangócsalogatók. Napos vagy félárnyékos helyet és jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajt kedvel. Természetes hatású kertekben és szegélyágyásokban más alacsony évelőkkel társítsuk. Jól tűri a szárazabb időszakokat is.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | halványkék |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | télen lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | föld alatti része télálló |
| Habitus | kompakt, bokros |
| Magassága | 0,5 m |
| Szélessége | 0,5 m |
| Gondozási igény | ősszel vágjuk le elszáradt hajtásait |
| Illik hozzá | Rudbeckia fulgida, Coreopsis fajták, Echinacea, Salvia nemorosa, Geranium sanguineum, Festuca glauca |