Leírás és Paraméterek
A Laburnum anagyroides (Közönséges aranyeső) egy elegáns megjelenésű közepes termetű, lombhullató díszcserje vagy kis fa, amely elsősorban lenyűgöző, aranysárga fürtvirágzatáról ismert. Tavasszal, május-júniusban virágzik, amikor látványos, akár 30 cm hosszú, csüngő virágfürtjei teljesen beborítják az ágakat. Napos helyen, jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag, meszes talajon fejlődik a legjobban. Jól viseli a szárazságot, várostűrő, de a pangó vizet nem kedveli. A növény minden része, különösen a magok, erősen mérgező anyagokat tartalmaznak.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | meszes talaj |
| Virágszíne | sárga |
| Virágzási idő | május |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | lazán ágas |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 3-6 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | kevés gondozást igényel, fiatal korban rendszeresen öntözzük |