Leírás és Paraméterek
A Liquidambar styraciflua (Amerikai ámbrafa) egy elegáns megjelenésű, lombhullató díszfa, mely különösen látványos őszi lombszíneződéséről ismert. Őshazája Észak-Amerika, de Európa-szerte kedvelt dísznövény, főként parkokban és nagyobb kertekben. 10–20 méterre is megnövő, robusztus fa. Koronája szimmetrikus, kúpos vagy tojásdad formájú, szabályos megjelenéssel. Levelei 5–7 karéjúak, juharra emlékeztetnek. Őszi lombszíne a legnagyobb díszértéke – a levelek élénk sárga, narancs, bordó és bíborvörös árnyalatokban pompáznak. Napos vagy félárnyékos helyet kedvel. Mélyrétegű, tápanyagban gazdag, enyhén savanyú vagy semleges kémhatású talajban fejlődik a legszebben. Vízigénye közepes – a szárazságot rövidebb ideig elviseli, de a rendszeres öntözést meghálálja.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | enyhén savanyú vagy általános kerti talaj |
| Virágszín | jelentéktelen |
| Virágzási idő | tavasz |
| Habitus | tojásdad |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Magasság | 10-20 m |
| Szélesség | 6-8 m |
| Gondozási igény | rendszeres öntözést igényel |