Leírás és Paraméterek
A Lonicera kamtschatica (Kamcsatkai mézbogyó) sötétkék hosszúkás bogyótermése A, B1, B2, B6, B9, C vitaminokban, ásványi anyagokban és mikroelemekben, antioxidánsokban, polifenolokban gazdag. A bogyók május-június végén érnek, kellemes édes ízük az áfonya, málna és szőlő keverékére emlékeztet. Tápanyagdús kerti talajba, napos helyre ültessük. Térigénye nagy, 2 m magasra is megnő. A száraz homoktalajt és a pangó vizes talajt nem tolerálja.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Virágszín | sárgás fehér |
| Virágzási idő | március |
| Termésérés | május-június |
| Talajigény | tápanyagdús kerti talaj |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | laza bokros |
| Magasság | 2 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | gondozásmentes |