Leírás és Paraméterek
A Loropetalum chinense Fire Dance (Kínai rojtosvirág) cserje örökzöld, mélybordó levelei és enyhén illatos, élénk rózsaszín pókszerű virágai kora tavasszal nyílnak. 1 m magasra nő. Napos, félárnyékos védett helyre ültessük. Savanyú kémhatású, üde talajt kedvel. Virágainak köszönhetően atraktív megjelenésű. Nálunk kevésbé elterjedt cserje.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú, jó vízáteresztésű |
| Virágszín | élénk rózsaszín |
| Virágzási idő | március-április |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | -10 Celsiusfokig télálló |
| Habitus | elhajló ágú alacsony bokros |
| Magasság | 1 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | metszéssel sűrű forma érhető el, védjük a téli fagyoktól |