Leírás és Paraméterek
A Lycium barbarum (Goji bogyó) magas vitamintartalmú, ásványi anyag tartalmú bogyójának köszönheti egészségmegőrző szerepét. Ősszel érő piros hosszúkás bogyóját aszalva fogyaszthatjuk. A cserjét napos, meleg helyre, jó vízáteresztő képességű, laza talajba ültessük. Nem szereti a túl nedves talajt, szárazság tűrő növény. Közepesen tápanyagigényes növény.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K1,5 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | május-június |
| Termésérés | szeptember-október |
| Talajigény | laza kerti talaj |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | elhajló ágú bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | gondozásmentes |