Leírás és Paraméterek
A Magnolia kobus (Japán liliomfa) lombfakadás előtt, kora tavasszal, áprilisban tömegesen hozza gyönyörű , fehér virágait. Enyhén savanyú vagy semleges talajba ültessük napos, széltől védett fekvésbe. Húsos gyökérzete miatt az átültetést nem tűri. Nagy termetű bokorfává nő. Szoliterként ültessük előkertbe vagy kertünk központi részébe.
| Szállítási méret | 100/150 cm, K5 |
| Fényigény | napos, szélvédett fekvés |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú, jó vízáteresztésű |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | bokorfa |
| Magasság | 10 m |
| Szélesség | 6 m |
| Gondozási igény | tavasszal terítsünk tőzeget a növény töve köré |