Leírás és Paraméterek
A Magnolia sieboldii (Nyári liliomfa) bokorfa, eltérően a többi liliomfától, fehér virágait nyár elején hozza, amikor már kilombosodott a fa. Enyhén savanyú vagy semleges talajba ültessük napos, széltől védett fekvésbe. Húsos gyökérzete miatt az átültetést nem tűri. Többtörzses terebélyes bokorfává nő. Nagy méretű, védett kertbe ajánlatos ültetni.
| Szállítási méret | 80/100 cm, K3 |
| Fényigény | napos, szélvédett fekvés |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május, június |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | terebélyes bokorfa |
| Magasság | 8 m |
| Szélesség | 6 m |
| Gondozási igény | tavasszal terítsünk tőzeget a növény töve köré |