Leírás és Paraméterek
A Nandina domestica Gulf Stream (Japán szentfa) cserje örökzöld levelei tavasszal narancssárgák, idővel zöldek lesznek, ősszel vörös és sárga árnyalatúak. Mérgező növény! Fehér virágait augusztusban hozza a felálló hajtások végén, ősszel piros terméseket érlel. Mérsékelten télálló, tápanyagban gazdag talajt és védett félárnyékos fekvést kíván. Japánkertekbe, előkertbe, edényes növényként teraszra ültessük.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyékos, védett fekvés |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú, jó vízáteresztésű |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | -18 Celsius fokig télálló |
| Habitus | felálló ágú bokros |
| Magasság | 1,2 m |
| Szélesség | 0,8 m |
| Gondozási igény | rendszeresen öntözzük. Mulcsozással óvhatjuk a gyökérzónát a kiszáradástól és télen a hidegtől. |