Leírás és Paraméterek
A Nandina domestica Richmond (Dústermésű japán szentfa) örökzöld cserje díszértékét az ősszel vörösre színeződő leveleinek és téli gazdag piros bogyótermésének köszönheti. Mérgező növény! Fehér virágait augusztusban hozza a felálló hajtások végén, amelyekből piros termés fejlődik. Mérsékelten télálló, tápanyagban gazdag talajt és védett napos vagy félárnyékos fekvést kíván. Japánkertekbe, előkertbe, edényes növényként teraszra ültessük.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos vagy félárnyékos, védett fekvés |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú, jó vízáteresztésű |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | -18 Celsius fokig télálló |
| Habitus | felálló ágú bokros |
| Magasság | 1,2 m |
| Szélesség | 0,8 m |
| Gondozási igény | rendszeresen öntözzük. Mulcsozással óvhatjuk a gyökérzónát a kiszáradástól és télen a hidegtől. |