Leírás és Paraméterek
A Nepeta Magical Mr Blue Sky (Magas macskamenta) a hagyományos macskamentától magasabb termetével tér el, 1,2 m magasra nő. Levendulakék ajakos virágai egész nyáron nagy tömegben nyílnak, nagyon mutatós rózsákkal és díszfüvekkel ültetve. Teljesen napos, meleg helyet szeret. Jól tűri a szárazságot. A dús virágok valódi élőhelyet biztosítanak a beporzóknak: méhek és más hasznos rovarok lepik el a nektártól gazdag virágzatot, miközben a növény talajtakaró habitusa hatékony a gyomok ellen. Júliusban, első virágzása után fele méretűre vágjuk vissza, ezután másodvirágzása is várható.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | levendulakék |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló, föld alatti hajtási tavasszal kihajtanak |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 1,2 m |
| Szélesség | 0,7 m |
| Gondozási igény | első virágzás után vágjuk vissza, hogy másodvirágozzon |
| Jól illik hozzá | rózsák, Achillea fajták, Echinacea fajták, Coreopsis fajták, díszfüvek, Geranium fajták, Stachys byzantina |