Leírás és Paraméterek
A Nepeta x faassenii (Macskamenta) aromás illatú évelő, melynek illata vonzza a macskákat. Levendulakék ajakos virágai nyáron nagy tömegben nyílnak, nagyon mutatós csoportba ültetve. Szürke levelei aromás illatúak. Teljesen napos, meleg helyet szeret. Jól tűri a szárazságot. Júliusban, első virágzása után fele méretűre vágjuk vissza, ezután másodvirágzása is várható. Sziklakertbe vagy évelőágyásba más virágzó évelőkkel és díszfüvekkel társítsuk.
| Szállítási méret | 20 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | június-július |
| Lombozat | lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló, föld alatti hajtási tavasszal kihajtanak |
| Habitus | bokros |
| Magasság | 0,5 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | első virágzás után vágjuk vissza, hogy másodvirágozzon |
| Jól illik hozzá | Achillea fajták, Echinacea fajták, Coreopsis fajták, díszfüvek, Geranium fajták, Stachys byzantina |