Leírás és Paraméterek
A Paeonia lactiflora Duchesse de Nemours (Lágyszárú bazsarózsa) évelőnek telt, fehér virága, dekoratív levélzete van. Hosszú életű, hálás növény. Napos, mérsékelten meleg hely, üde, tápanyagban gazdag talajt szeret. A tömörödött talajt nem szereti. Évelőágyakba, cserjecsoportok szélére ültessük.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K3 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talaj | üde, tápanyagban gazdag, laza talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május-június |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | nem örökzöld |
| Télállóság | télálló, föld alatti rügyekből tavasszal újrahajt |
| Magasság | 50 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | elvirágzás után vágjuk le az elnyílott virágokat, tavasszal trágyázzuk meg, fagyok után elszáradt hajtásait vágjuk le |
| Jól illik hozzá | Alchemilla mollis, Geranium fajták, Scabiosa caucasica, Iris fajták |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!