Leírás és Paraméterek
A Paeonia suffruticosa fajták (Fás bazsarózsa-telt lilás rózsaszín, dupla fehér, dupla sötét-rózsaszín, dupla lilás-piros, húsrózsaszín, szimpla sötét-lila, szimpla világos rózsaszín) nagyméretű virágai fehér, rózsaszín, bordó színekben pompáznak. Lehetnek teltek, félig teltek vagy szimpla virágúak. Évek alatt nagyméretű cserjévé fejlődik, ezért legszebben szoliterként mutat, de ültethetjük örökzöldek, egyéb virágzó cserjék társaságába is.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús |
| Virágszín | fehér vagy rózsaszín vagy sötétrózsaszín fajták |
| Virágzási idő | május |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | laza ágrendszerű bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | nem igényel metszést |