Leírás és Paraméterek
A Pennisetum orientale Fairy Tails (Keleti tollborzfű) egy elegáns, közepes méretű díszfű, amely finom, lágy mozgásával és légies virágzatával díszít. Hosszú, tollszerű kalászai felfelé ívelő szárakon júliustól egészen őszig díszítik a növényt. Napos vagy félárnyékos helyet kedvel, közepese szárazságtűrő, de meghálálja az öntözést. Szoliterként is mutatós, ültethetjük természetes hatású, laza kertekbe, magas évelőkkel társítva.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde |
| Virágszín | krémfehér |
| Virágzási idő | július-november |
| Habitus | felálló szárú bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, de tavasszal föld alatti részeiből újra kihajt |
| Magasság | 90 cm |
| Szélesség | 60 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal elszáradt leveleit vágjuk vissza a talaj felett |
| Darabszám/m2 | 1 db |
| Jól illik hozzá | Achillea Coronation Gold , Aster dumosus, Nepeta, Salvia, Stachys byzantina, Sedum Matrona |