Leírás és Paraméterek
A Phlox paniculata Flame Watermelon (Bugás lángvirág) felálló szárú, sötét rózsaszín virágú, bokros, jól ismert évelő. Ez a fajta kompakt, alacsony növekedésű. Virágai tömött, kúp alakban nyílnak. Üde, tápanyagdús talajt kedvel. Földjét mindig tartsuk nedvesen, ez a legjobb módja, hogy a lisztharmat ellen megvédjük. Ültethetjük edénybe is vagy más virágzó évelőkkel társítva évelőágyásba.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | rendszeres öntözést igényel |
| Talajigény | tápanyagban gazdag |
| Virágszín | sötét rózsaszín |
| Virágzási idő | július-augusztus |
| Habitus | felálló szárú, bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló, föld alatti rügyekből újrahajt tavasszal |
| Magasság | 0,5 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | fagyok után vágjuk le elszáradt hajtásait |