Leírás és Paraméterek
A Phormium tenax Atropurpureum (Tengerparti vászonliliom) egzotikus megjelenésével modern, mediterrán stílusú vagy vízparti kertek kiemelkedő dísze. Új-Zélandi származású, örökzöld évelő, bordó, hosszú kardszerű levelekkel. Nálunk ritkán virágzik, de meleg, napos fekvésben hozhat mutatós, vöröses-narancs virágokat hosszú száron. Teljes napfényt vagy enyhe félárnyékot és jó vízáteresztő, tápanyagban gazdag talajt igényel. Mérsékelten fagytűrő (kb. -5/-7 °C-ig). Dézsás növényként teleltetendő, vagy takarással védendő. Tavasszal érdemes eltávolítani az elszáradt leveleket az esztétikus megjelenés megőrzése érdekében. Télen fagymentes helyen teleltetve évtizedekig díszítheti a kertet vagy teraszt.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K4 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | vörös |
| Virágzási idő | nálunk ritkán virágzik |
| Lombozat | télizöld/ örökzöld |
| Télállóság | fagyérzékeny, -5 fokig télálló |
| Habitus | felálló szárú |
| Magassága | 1 m |
| Szélessége | 1 m |
| Gondozási igény | fagymentes helyen teleltessük |