Leírás és Paraméterek
A Photinia x fraseri Pink Marble (Tarkalevelű korallberkenye) neve görög eredetű, jelentése ’ragyogó’, amely az új hajtásokon fejlődő fényes, bőrszerű rózsaszín tarka levelekre utal. A kifejlett levelek nyáron visszazöldülnek. Kiváló örökzöld sövény nevelhető belőle. Szoliterként ültetve nagytermetű szabályos bokorrá fejlődik.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | május |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló ágú |
| Magasság | 4 m |
| Szélesség | 2,5 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal és június végén javasolt metszeni |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!