Leírás és Paraméterek
A Prunus lusitanica Angustifolia (Keskenylevelű portugál babérmeggy) gyors növekedésű és örökzöld lombú cserje. Levelei bőrszerűek, felálló fehér virágzatai áprilisban nyílnak. A meszes talajt jobban elviseli mint a többi babérmeggy fajta. Örökzöld lombjának köszönhetően kiváló térhatároló növény. Növényágyások háttérnövényeként, sövénynek vagy szoliternek ültetve is dekoratív.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló ágú bokros |
| Magasság | 2 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | sövénynek ültetve június végén metsszük meg |