Leírás és Paraméterek
A Quercus rubra (Vörös tölgy) egy gyors növekedésű, nagytermetű lombhullató fa. Jellegzetes, karéjos leveleivel rendkívül dekoratív, különösen ősszel, amikor lombja élénk vöröses-bordó színekben pompázik. Koronája széles, boltozatos, szabályos formájú. Napos helyet, jó vízelvezetésű, tápanyagban gazdag, enyhén savanyú vagy semleges kémhatású talajt kedvel. Nem kedveli a meszes talajokat. Parkokba, nagyobb kertekbe ajánlott ültetni.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | savanyú vagy semleges |
| Virágzat | barka |
| Virágzási idő | április-május |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | boltozatos, szabályos |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 20-25 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | fiatal korban rendszeresen öntözzük |