Leírás és Paraméterek
A Ribes nigrum (Fekete ribizli) bogyója rendkívül magas C vitamin tartalmú. A fürtök hosszúak, nagy szemű bogyókkal megrakottak. Betegségekkel szemben ellenálló fajta. Közepesen napos helyre, tápanyagdús talajba ültessük. Rendszeres öntözést igényel.
| Szállítási méret | 80/100 cm, K5 |
| Fényigény | közepesen napos |
| Vízigény | sok |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű |
| Termés színe | fekete |
| Termés érési idő | július |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló ágú bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | csak az idős, 4 éves és öregebb vesszőket távolítsuk el tavasszal, a legtöbb termést a 2 éves vesszőkön hozza |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!