Leírás és Paraméterek
A Rodgersia pinnata (Kínai tópartifű) impozáns évelő nagy méretű leveleinek köszönhetően vízpartok árnyas részeinek dísze. Levele 8 feltűnő erezetű levélkéből áll. Fehér virágbugái júniusban nyílnak. Félárnyékos, árnyékos helyre, nedves, tápanyagdús talajba ültessük.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | vízigényes |
| Talajigény | nedves, tápanyagdús |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | június, július |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, tavasszal újra hajt föld alatti rügyeiből |
| Magasság | 50-100 cm |
| Szélesség | 100 cm |
| Gondozási igény | késő ősszel a talaj felett vágjuk vissza |
| Darabszám/m2 | 1 db |
| Jól illik hozzá | páfrányok, sásfélék, árnyékliliomok |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!