Leírás és Paraméterek
A Rosa pimpinellifolia (Jajrózsa) korai virágzású rózsafajta. Fehér színű, középnagy virágai április végén,május elején nyílnak. Elhajló ágú, sűrű növekedésű cserje. Hajtásai erősen serteszőrösek. Terjedő tövű, ezért alkalmas talajtakarásra. Természethű kertekbe ültessük, magas virágzó évelőkkel társíthatjuk.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | tápanyagdús |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | április-május |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | terjedő tövű bokros |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | metszeni nem szükséges, kivéve, ha kompakt formára szeretnénk nevelni, illetve idős példányoknál az elöregedett ágakat vágjuk erősen vissza |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!