Leírás és Paraméterek
A Rubus fruticosus Thornless Evergreen, Loch Ness, Black Satin, Navaho, Triple Crown (Tüskétlen szeder fajták) magas C vitamin tartalmú, bőven, fürtökben termő bogyós gyümölcs. Kellemesen savanykás ízű, lédús bogyó. Nagy termetű, 2-3 m magas elhajló ágú cserje, támasztékot igényel. Védett, napos helyet és rendszeres öntözést kíván.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos, védett |
| Vízigény | sok |
| Talajigény | tápanyagdús, jó vízáteresztő képességű |
| Termés színe | sötétlila |
| Termésérési idő | augusztus |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | elhajló vesszők |
| Magasság | 2-3 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | kora tavasszal az erős egyéves és kétéves vesszőket hagyjuk meg, az oldalhajtásokat vágjuk vissza, az öreg vesszőket pedig tőből metsszük ki. |