Leírás és Paraméterek
A Salvia nemorosa Blaukönigin (Ligeti zsálya) évelő kék virágai hosszú füzérekben nyílnak júniusban. Levelei aromás illatúak. Napos, meleg évelőágyakba, természethű kertekbe ültessük. Jól tűri a szárazságot. Virágzó szárazságtűrő évelők mellé ültessük mint például Achillea millefolium, Teucrium hircatum, Verbena bonariensis, Nepeta x faassenii vagy szárazságtűrő díszfüvek mellé mint a Stipa tenuissima, Sesleria nitida, Festuca glauca.
| Szállítási méret | 10 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | mérsékelten száraz kerti talaj |
| Virágszín | kék |
| Virágzási idő | június-július |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Magasság | 60 cm |
| Szélesség | 40 cm |
| Gondozási igény | elnyílt virágokat vágjuk le, hogy új virágokat fejlesszen |
| Darabszám/m2 | 3 db |
| Jól illik hozzá | Coreopsis, Stipa, Achillea millefolium, Teucrium hircatum, Nepeta x faassenii |