Leírás és Paraméterek
A Salvia nemorosa Schwellenburg (Ligeti Zsálya) évelő lila színű virágai hosszú széles füzérekben nyílnak júniusban, szeptemberben. Levelei aromás illatúak. Napos, meleg évelőágyakba, természethű kertekbe ültessük.
| Szállítási méret | 20 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | mérsékelten száraz kerti talaj |
| Virágszín | lila |
| Virágzási idő | június-július, szeptember |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | télen lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Magasság | 60 cm |
| Szélesség | 40 cm |
| Gondozási igény | elnyílt virágokat vágjuk le, hogy új virágokat fejlesszen |
| Darabszám/m2 | 3 db |
| Jól illik hozzá | Coreopsis, Stipa, Alchemilla mollis |
Csatolt dokumentumok
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!