Leírás és Paraméterek
A Sambucus nigra Black Lace (Bordólevelű díszbodza)bordó színű, mélyen szeldelt levelű, nagyon érdekes díszbodza. Rózsaszín-fehér virágai május-júniusban nyílnak. Bármilyen kerti talaj megfelel számukra. Napos fekvésbe ültessük, hogy bordó színű maradjon levelük. Fekete bodzabogyó termése madárcsalogató. 2-3 méteres többtörzsű kis fává fejlődik.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, tápanyagdús talaj |
| Virágszín | világos rózsaszín |
| Virágzási idő | május-június |
| Habitus | bokros |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Magasság | 3 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | tavasszal, ha erősen visszavágjuk vesszőit, sűrű, szép lombozatot fejleszt |