Leírás és Paraméterek
A Sanguisorba Fire Explosion (Vérfű) könnyed, légies megjelenésű évelő növény. Rózsaszín, apró, hengeres virágait hosszú vékony, elágazó szárakon hozza júliustól szeptemberig. Csipkés szélű apró levelek alkotják összetett leveleit. Rizómával terjedve a talajt gyorsan takarja. Napos vagy félárnyékos helyet és rendszeres öntözést igényel. Évelőágyásokba ültessük a formális elrendezés oldására. Alkalmas rét hatású vagy vadvirágos beültetések növényeként. Különösen jól mutat fűfélék, díszhagymák és más magas évelők társaságában.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, jó vízelvezetésű |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Habitus | laza bokros |
| Lombozat | télen föld feletti hajtásai elszáradnak, tavasszal új hajtásokat hoz föld alatti rügyeiből |
| Magasság | 50 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal vágjuk le elszáradt hajtásait |
| Darabszám/m2 | 4 db |
| Jól illik hozzá | Anemone, Rudbeckia, Echinacea, Monarda |