Leírás és Paraméterek
A Sanguisorba officinalis Tanna (Őszi vérfű) laza megjelenésű gyógyhatású évelő növény. Sötétvörös, apró, hengeres virágait hosszú vékony, elágazó szárakon hozza júliustól szeptemberig. Csipkés szélű apró levelek alkotják összetett leveleit. Rizómával terjedve a talajt gyorsan takarja. Napos vagy félárnyékos helyet és rendszeres öntözést igényel. Évelőágyásokba ültessük a formális elrendezés oldására.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 literes |
| Fényigény | napos, félárnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde, jó vízelvezetésű |
| Virágszín | vörös |
| Virágzási idő | július-szeptember |
| Habitus | laza bokros |
| Lombozat | télen föld feletti hajtásai elszáradnak, tavasszal új hajtásokat hoz föld alatti rügyeiből |
| Magasság | 50 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | kora tavasszal vágjuk le elszáradt hajtásait |
| Darabszám/m2 | 4 db |
| Jól illik hozzá | Anemone, Rudbeckia, Echinacea |