Leírás és Paraméterek
A Santolina chamaecyparissus (Cipruska) kitűnő szárazságtűrő és apró sárga gombvirágaival díszítő talajtakaró félcserje. Az alacsony termetű, elterülő bokor legszebb ékessége az ezüstös aromás lombja és sárga gombvirágai. Csoportosan ültetve szép színfoltja a kertnek. Növényágyások első szintjébe vagy alacsony sövénynek ültessük. Sziklakertekbe is kiváló.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | általános kerti talaj |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | június |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | terülő |
| Magasság | 0,5 m |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | elvirágzás után enyhén metsszük vissza, 3 évente erőteljesebben megmetszhetjük |