Leírás és Paraméterek
A Sarcococca hookeriana (Bogyóspuszpáng) alacsony, bokros növekedésű örökzöld cserje, viaszos zöld, keskeny levelekkel, amelyek 9 cm hosszúak. Apró, nagyon illatos, krémszínű-fehér virágai télen nyílnak, amelyeket fényes, fekete bogyók követnek. Árnyékos vagy félárnyékos védett fekvésbe ültessük. Rendszeres öntözést igényel. Terjedő tövű.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | normál kerti talaj |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | január |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | mérsékelten télálló |
| Habitus | bokros |
| Magassága | 1 m |
| Szélessége | 1,5 m |
| Gondozási igény | metszést nem igényel |