Leírás és Paraméterek
A Scabiosa columbaria Flutter Pure White (Fehér virágú ördögszem) egész nyáron folyamatosan fehéren virágzó évelő. Lapos, gomb alakú virágait 30 cm-es felálló száron hozza. Tartós élettartamú virágokat hoz. Napos helyet, általános kerti talajt kedvel, a túl sok vízre érzékeny. Kék virágú évelőkkel, lágy, alacsony díszfüvekkel társítsuk évelőágyásokban.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | fehér |
| Virágzási idő | június-szeptember |
| Lombozat | lombja elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló szárú bokros |
| Magasság | 0,3 m |
| Szélesség | 0,3 m |
| Gondozási igény | késő ősszel elszáradt hajtásait vágjuk vissza |