Leírás és Paraméterek
A Schizachyrium scoparium Prairie Blues (Seprűs csomósperje) szürkéskék levelű középmagas díszfű. Felfelé álló levelei ősszel lilás árnyalatot kapnak. Napos helyet, kevés vizet igénylő fajta, jól tűri a szárazságot. Általános kerti talajba ültethetjük virágzó évelők társaságába. Edénybe ültetve teraszon és balkonon is szépen mutat. Társíthatjuk bordó levelű magas varjúhájjal, vörös levelű tűzesővel, rózsaszín virágú ligeti zsályával, gólyaorral.
| Szállítási méret | 30/40 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | fehér kalász |
| Virágzási idő | augusztus |
| Lombozat | lombja télen elszárad, de tavasszal újra kihajt |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | felálló szárú |
| Magasság | 90 cm |
| Szélesség | 50 cm |
| Gondozási igény | az elvirágzott kalászoktól tisztítsuk meg |
| Jól illik hozzá | Geranium sanguineum, Salvia nemorosa, Origanum laevigatum Herrenhausen |