Leírás és Paraméterek
A Schizophragma hydrangeoides Moonlight (Jápán kúszó hortenzia) igazi érdekesség a hortenziák között kúszó növekedése, ezüstös levelei és fehér virágzatai miatt. Júniusban hozza akár 20 cm-re megnövő krémfehér virágait, amelyeket augusztusig megtart. Falak, kerítések befuttatására használjuk, léggyökereivel kapaszkodik.
| Szállítási méret | 60/80 cm, K2 |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözést igényel |
| Talajigény | nedves, savanyú kerti talaj |
| Virágszín | krémfehér |
| Virágzási idő | június-augusztus |
| Habitus | kúszó |
| Télállóság | -15 Celsius fokig |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 6 m |
| Szélesség | 3 m |
| Gondozási igény | elvirágzás után hajtásait visszametszhetjük, gondoskodjunk a rendszeres öntözésről és savanyú talajról |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!