Leírás és Paraméterek
A Schizophragma hydrangoides Rose Sensation (Japán kúszó hortenzia) igazi érdekesség a hortenziák között kúszó növekedése és hatalmas virágzatai miatt. Júniusban hozza akár 25 cm-re megnövő rózsaszín virágait, amelyeket augusztusig megtart. Falak, kerítések befuttatására használjuk, léggyökereivel kapaszkodik.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | félárnyék |
| Vízigény | rendszeres öntözést igényel |
| Talajigény | nedves, savanyú kerti talaj |
| Virágszín | rózsaszín |
| Virágzási idő | június-augusztus |
| Habitus | kúszó |
| Télállóság | -15 Celsius fokig |
| Lombozat | lombhullató |
| Magasság | 6 m |
| Szélesség | 3 m |
| Gondozási igény | elvirágzás után hajtásait visszametszhetjük, gondoskodjunk a rendszeres öntözésről és savanyú talajról |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!