Leírás és Paraméterek
A Sedum forsterianum Elegans (Kövi varjúháj) alacsony szőnyegszerűen terjedő szukkulens, sziklakerti évelő. Sárga, apró virágai júliusban nyílnak. Keskeny, henger alakú kékeszöld levelei örökzöldek. Igénytelen, gondozásmentes növény. Napos, száraz, homokos-köves talajon is megél. Sziklakerti növényekkel és alacsony díszfüvekkel kombináljuk. Csoportosan ültessük.
| Szállítási méret | 10 cm, K1,5 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | kevés |
| Talajigény | homokos, kavicsos laza szerkezetű, jó vízáteresztő képességű |
| Virágszín | sárga |
| Virágzási idő | június-július |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | szőnyegszerűen terjedő |
| Magasság | 10-20 cm |
| Szélesség | 0,5 m |
| Gondozási igény | gondozásmentes |
| Jól illik hozzá | Festuca glauca Azurit, Linum perenne, Geranium sanguineum, Cerastium tomentosum, Stachys byzantina |