Leírás és Paraméterek
A Sequoia sempervirens (Kaliforniai mamutfenyő) a világ legmagasabbra növő fája, Kaliforniában 110 m magasra növő példányok élnek. Nagyon hosszú életű örökzöld fenyő fajta. Napos vagy félárnyékos helyet, fiatal korában sok vizet igényel. Élénkzöld lapos tűlevelei és vörös hosszanti repedésekkel teli kérge van.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | napos |
| Vízigény | vízigényes |
| Talajigény | jó vízáteresztő képességű |
| Habitus | keskeny oszlopos |
| Télállóság | télálló |
| Lombozat | örökzöld |
| Magasság | 80-100 m |
| Szélesség | 8 m |
| Gondozási igény | rendszeresen öntözzük |
Vélemények
Erről a termékről még nem érkezett vélemény.
Írja meg véleményét!