Leírás és Paraméterek
A Spiraea japonica Genpei (Fehér-rózsaszín virágú törpe gyöngyvessző) törpe növekedésű, gömbölyded cserje. Sátorszerűen csoportosuló halvány fehér-rózsaszín virágai nyáron jelennek meg az az évi hajtások végén. Kisméretű kertek, előkertek, növényágyások első szintjének kiváló növénye. Kompakt formáját ellensúlyozhatjuk díszfüvekkel, magas szárú virágzó évelőkkel.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 literes konténerben |
| Fényigény | nap |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | üde |
| Virágszín | fehér, rózsaszín |
| Virágzási idő | június |
| Lombozat | lombhullató |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | lapított gömb |
| Magasság | 0,8 m |
| Szélesség | 1 m |
| Gondozási igény | nem igényel metszést |