Leírás és Paraméterek
A Taxus baccata David (Oszlopos sárga tiszafa) fiatal korban keskeny, később széles oszlopos növekedésű fajta. Hajtásai aranysárga színűek, idős korban 4,5 m magasra nő. Jó tűrőképességű, ellenálló növény, az árnyékot és a szennyezett levegőt is elviseli. Rossz vízelvezetésű talajba ne ültessük. Lassú növekedésű és hosszú életű. A növény minden része erősen mérgező. Ültethetjük előkertbe, kis méretű kertek növényágyásaiba. Gömb formájú és laza ágrendszerű növényekkel társítsuk. Porzós fajta, termést nem hoz.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K4 literes konténerben |
| Fényigény | napos, félárnyékos, árnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj, vizenyős talajt nem szereti |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | oszlopos |
| Magasság | 5 m |
| Szélesség | 1,5 m |
| Gondozási igény | metszést nem igényel |