Leírás és Paraméterek
A Taxus baccata Repandens (Terülő tiszafa) szélesen elterülő növekedésű, jó tűrőképességű, ellenálló növény. Metszeni nem szükséges. Jól tűri az árnyékot és a szennyezett levegőt is. Rossz vízelvezetésű talajba ne ültessük. Lassú növekedésű, hosszú életű növény. Termős példánya piros, húsos magköpenyű termést hoz. A növény minden része mérgező.
| Szállítási méret | 20/30 cm, K2 |
| Fényigény | napos, félárnyékos, árnyékos |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | általános kerti talaj, vizenyős talajt nem szereti |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Habitus | terülő |
| Magasság | 1,5 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | metszést nem igényel |