Leírás és Paraméterek
A Taxus x media Farmen (Bokros tiszafa) kiváló, alacsony sövénynek való növény, jó tűrőképességű, ellenálló növény. Rendszeres nyírással sűrű lombozat alakítható ki. Jól tűri az árnyékot és a szennyezett levegőt is. Rossz vízelvezetésű talajba ne ültessük. Lassú növekedésű, hosszú életű növény. Termést nem hoz. A növény minden része mérgező.
| Szállítási méret | 20/40 cm, K2 |
| Fényigény | nap, félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízelvezetésű kerti talaj |
| Habitus | nyíratlanul laza bokros, nyírva sűrű lombozatú |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Magasság | nyíratlanul 2 m |
| Szélesség | 2 m |
| Gondozási igény | sövénynek ültetve június végén nyírjuk meg |