Leírás és Paraméterek
A Taxus x media Hicksii Oszlopos tiszafa (nőivarú) fiatal korban keskeny, később széles oszlopos növekedésű fajta. Nőivarú termős fajta, piros termést hoz. Hajtásai sötétzöld színűek, idős korban 4-8 m magasra nő. Jó tűrőképességű, ellenálló növény, az árnyékot és a szennyezett levegőt is elviseli. Rossz vízelvezetésű talajba ne ültessük. Lassú növekedésű és hosszú életű. A növény minden része erősen mérgező. Ültethetjük sövényként vagy szoliternek előkertbe, kis méretű kertek növényágyásaiba. Gömb formájú és laza ágrendszerű növényekkel társítsuk.
| Szállítási méret | 40/60 cm, K5 literes konténerben |
| Fényigény | nap, félárnyék, árnyék |
| Vízigény | közepes |
| Talajigény | jó vízelvezetésű kerti talaj |
| Habitus | nyíratlanul széles oszlop |
| Lombozat | örökzöld |
| Télállóság | télálló |
| Magasság | nyíratlanul 4-8 m |
| Szélesség | 2-4 m |
| Gondozási igény | sövénynek ültetve június végén nyírjuk meg |